ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Sibirski samojed

Go down 
+5
Polar
Braomica
Rakija
kathy
Dunj@
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:12 pm

neka, i treba !
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:15 pm

Mislim da ovaj moj pokriva polovicu azila što se lajanja tiće znaći da mi treba još samo jedan takav i imam cjelokupni azil!
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:17 pm

Možda da si nabavim samojeda šta ti kažeš?
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:21 pm

kathy je napisao/la:
Možda da si nabavim samojeda šta ti kažeš?
pa on ti je inače dobročudan, a mislim da bi tebi trebala prava beštija od psa !
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:24 pm

Imam beštiju treba mi nešto suprotno ali od viška glava ne boli! Stvarno bi trebali Maxu nabaviti nekakvo društvo nekad mi ga je tak žao a nekad mi strašno ide na živce a to je sve zbog toga jer mu je dosadno pa mi radi gluposti po dvorištu!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:29 pm

kathy je napisao/la:
Imam beštiju treba mi nešto suprotno ali od viška glava ne boli! Stvarno bi trebali Maxu nabaviti nekakvo društvo nekad mi ga je tak žao a nekad mi strašno ide na živce a to je sve zbog toga jer mu je dosadno pa mi radi gluposti po dvorištu!
onda mu nabaviš kakvu kuju pa nek se zabavlja !
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:33 pm

Ma da da otvorim i bordel šta ću s tolikim psima a moj ti je stalno za akciju ako ću nabaviti psa onda će to biti muški, moj susjed ima ženku pa mu stalno lutalice upadaju u dvorište!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:45 pm

kathy je napisao/la:
Ma da da otvorim i bordel šta ću s tolikim psima a moj ti je stalno za akciju ako ću nabaviti psa onda će to biti muški, moj susjed ima ženku pa mu stalno lutalice upadaju u dvorište!
Pa taman bit će glasnije nego u azilu.




ma šalim se, nabavi ga ako hoćeš !
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:50 pm

Ma moji bi pale da im kažem da hoću tog psa nevjerujem da bi dozvolili!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:53 pm

kathy je napisao/la:
Ma moji bi pale da im kažem da hoću tog psa nevjerujem da bi dozvolili!
moji bi možda pristali da imam ogradu, al zasad čisto sumnjam !
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimečet vel 14, 2008 5:02 pm

ovo mora da je jako veselo kada se počna linjati lol!
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimečet vel 14, 2008 8:56 pm

Što se linjanja tiče, samojed se jače linja samo pred ljeto kad odbacuje poddlaku koja mu služi za grijanje, tada ga treba češljati 1× dnevno dok je inače dovoljno češljati ga 2-3× tjedno.
Inače krzno mu se sastoji od vanjske dlake koja treba biti gruba i ravna te poddlake koja je gusta i mekana.
Šišanje (pogotovo ljeti nedolazi u obzir, jer onda gubi poddlaku pa ga samo vanjska dlaka štiti od izvora topline)jer samojed ima jako osjetljivu kožu pa lako može doči do opeklina koje su za ovu vrstu kobne.

Inače zanimljivo je znati kako se samojed čisti poput mačke(sam si čisti krzno), pa i ako se negdje zablati, blato se jednostavno može izčetkati sa krzna kada se osuši !
[Vrh] Go down
Braomica
Novi korisnik
Novi korisnik
Braomica


Broj postova : 5
Age : 30
Location : Mjesto pokraj Rijeke
Registration date : 27.09.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimesub ruj 27, 2008 4:55 pm

Zanimljivo. To nisam još primijetila kod pasa, da se sami čiste. Moj se zna tu i tamo malo liznuti ili skinuti nekakvu grančicu koju je pokupio u dvorištu al ništa posebno.
Da ne bude off topic:
Vidite ovu sliku- https://i.servimg.com/u/f33/12/43/98/03/vv10.jpg

Ja sam se topila pred njom
[Vrh] Go down
http://pricaonica.5forum.net
Polar
Novi korisnik
Novi korisnik
Polar


Broj postova : 1
Registration date : 08.10.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimesri lis 08, 2008 11:07 pm

Evo mi smo ovdje novi, pa za početak da pokažemo koju slikicu našeg ljepotana

Sibirski samojed - Page 2 Dsc00011

Sibirski samojed - Page 2 Dsc00012
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto lis 28, 2008 1:26 am

prekrasan je, svaka čast !!!!
[Vrh] Go down
ilovedogs
Novi korisnik
Novi korisnik
ilovedogs


Broj postova : 1
Registration date : 06.02.2009

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimepet vel 06, 2009 4:13 pm

Dunj@ je napisao/la:
A još sam jednu?

moze li mi neko reci koliko kosta sibirski samojed jako mi se svidja i zelim ga imati zna li neko cijenu zelim zenku ali da je malo stene . Unaprijed Hvala . Very Happy Smile
[Vrh] Go down
cute puppy
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 1
Registration date : 20.12.2009

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimened pro 20, 2009 10:31 pm

ovako..vec dugo zelim nabaviti samojeda i zanima me dali jako pusta dlaku??
hvala unaprijed
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 4:09 am

cute puppy je napisao/la:
ovako..vec dugo zelim nabaviti samojeda i zanima me dali jako pusta dlaku??
hvala unaprijed
Što se linjanja tiče, samojed se jače linja samo pred ljeto kad odbacuje poddlaku koja mu služi za grijanje, tada ga treba češljati 1× dnevno dok je inače dovoljno češljati ga 2-3× tjedno.
Inače krzno mu se sastoji od vanjske dlake koja treba biti gruba i ravna te poddlake koja je gusta i mekana.
Šišanje (pogotovo ljeti nedolazi u obzir, jer onda gubi poddlaku pa ga samo vanjska dlaka štiti od izvora topline)jer samojed ima jako osjetljivu kožu pa lako može doči do opeklina koje su za ovu vrstu kobne.

Inače zanimljivo je znati kako se samojed čisti poput mačke(sam si čisti krzno), pa i ako se negdje zablati, blato se jednostavno može izčetkati sa krzna kada se osuši !
[Vrh] Go down
mirica8
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 1
Registration date : 22.02.2010

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: pozdrav   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimepon vel 22, 2010 8:16 pm

moje dijete je htjelo psa, a mi svi nekako nismo bili spremni na tu obvezu često putujemo van granice tako da nam je to bio veliki problem. nakon dugog mjesečnog nagovaranja kupili smo samojeda malog štenca starog dva mjeseca u našicama( iz zg u našice) i ne žalim niti jedne sekunde što smo ga kupili. to je prekrasna pasmina drag veseo skače igra se uživa i jednostavno te mami na još igranja jedva čeka da ga podragaš ili samo da se pomazi na tvoju nogu. čitala sam puno toga da su zločesti, neposlušni ali mi nekih velikih problema nismo imali za sad ali čini mi se kako stvari stoje da niti nećemo.
Pas uopće ne ostavlja dlaku nećete vjerovati ali je tako krokija četkamo redovito tako da dlake na njegovom zelenom jastuku ne možete vidjeti. oni se linjaju jedanput godišnje tata gricko se linjao pa smo imali priliku vidjeti ali kažu da to traje nekih dva tjedna i onda je po starom.
eto nadam se da sam nekome razjasnila stvari oko samojeda ne znam sve mi se samo učimo još uvijek sad ima 5 mjeseci već je veliki ljudi ga obožavaju ( domaći ) a oni drugi gledaju iz daleka jel bi odmah skočio na njih a ne zato da ih napadne nego da se igra.
lijepi pozdrav
[Vrh] Go down
Iva zaljubljena u Pse :D
Novi korisnik
Novi korisnik
Iva zaljubljena u Pse :D


Broj postova : 13
Age : 25
Location : Imotski
Registration date : 15.08.2010

Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitimepon kol 16, 2010 2:45 pm

ajme jesu meni ovi psi preljepi!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sibirski samojed - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sibirski samojed   Sibirski samojed - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sibirski samojed
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ukraden Sibirski samojed

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Psi :: Pasmine-
Forum(o)Bir: