ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Trenutačni smještaj mojih zvjeri

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimesri vel 27, 2008 8:38 pm

Evo malo fotki trenutačnog smještaja mojih zmijuljica... Trenutačnog, zato jer na ljeto imam u planu napravit novu stalažu (umjesto ove na kojoj su sad), čvršću i malo širu, tak da mi stanu veći terariji (ova sadašnja ne bi podnjela veću masu na sebi... što zbog terarija, što zbog nota... Very Happy ) i onda napravit 2, možda čak i 3 terarija, pa se nekak rješit ovih starih...

Milkec:
Trenutačni smještaj mojih zvjeri CopyofIMG_4155
Cro Pet, 60x40x60 (dxšxv).
Napokon (nakon oko godine dana što su mu prijašnje strulile) sam mu opet napravio kućice od kore topole, za čime je naprosto lud. Još nikak da mu nađem nadomjestak za granu (koja je također bila od kore topole)...
Razmišljam dal da mu napravim terarij na ljeto... ovom je puklo staklo na dnu (preko kojeg sam zakeljio silikonom još jednu staklenu ploču,takda je za njega sigurno... jedino treba pazit dok se miče terarij...)... samo, postavlja se pitanje što onda sa ovi starim terarijem...

Kokica:
Trenutačni smještaj mojih zvjeri CopyofIMG_4164
ExoTerra, 30x30x45 (dxšxv).
Na ljeto obavezno dobiva novi terarij.

Eddy:
Trenutačni smještaj mojih zvjeri CopyofIMG_4163
ExoTerra, 30x30x30 (dxšxv).
Na ljeto će dobit novi terarij.

Razmišljam o tome da na ljeto onda prodam "kocku" (30x30x30), jer mi se ne sviđa što ne mogu glavu zagurat unutra kad otvorim vrata... što mi otežava pregledavanje za "poklon pakete" koje mi Eddy ostavlja...
A Milkecov sadašnji... možda se i njega rješim, a moda ga ostavim... vidjet ćemo na ljeto...
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 12:31 am

A zbog radi čega ih hoćeš prodati ?
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 2:15 pm

Dunj@ je napisao/la:
A zbog radi čega ih hoćeš prodati ?

a čuj, terariji nisu jeftini, a nema smisla da mu stoje doma prazni... bolje je da ih utrži pa je na miru...


šta kukuruznoj zmiji ne bi trebao neki terarij sa većom površinom? mislim, bi joj bio dovoljan terarij dimenzija 75x45x60?
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 4:41 pm

Citat :
A zbog radi čega ih hoćeš prodati ?
Ovaj Milkecov je velik, ima strgano dno (sa zakeljenom staklenom pločom na dnu, tak da je za njega sigurno) i mjere mi baš ne odgovaraju... naročito ak uzmeš u obzir da ću radit još 2 terarija, koji će morat bit velki da prihvate kuruznu od metra i pol i Eddyja od 120 cm, kad narastu toliki...
(a po zakonu je u RH ovak: dužina terarija + širina terarija = duljina zmije)
A Eddyjeva kocka- tu mi se ne sviđa što nemrem glavu ugurat unutra... pa mi je otežano kontroliranje za izmet...

Citat :
a čuj, terariji nisu jeftini, a nema smisla da mu stoje doma prazni... bolje je da ih utrži pa je na miru...
To svakako. Zato ću sam sklepat nove... em će mi ispast jeftinije, em će bit po mjeri...

Citat :
šta kukuruznoj zmiji ne bi trebao neki terarij sa većom površinom? mislim, bi joj bio dovoljan terarij dimenzija 75x45x60?
Ne... kuruzna naraste do metra i pol... al može bit 20 cm niži, jer kuruzne nisu baš tolko zagrijane za penjanje...

Eddy je 57-59 cm, tak da mu (zakonski) ovaj terarij još odgovara, a Kokica je malo premašio... Al zato će se strpit do ljeta, kad će dobit terarije u kojima će moć ostat i kad će bit skroz veliki.
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 10:49 pm

ok, to je... doduše možda nije loše zadržat jedan (npr.onaj kockasti)za svaki slučaj ako zatreba.
nikad se nezna....
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 11:20 pm

Ako ću ikojeg prodavat, prodavat ću baš taj kockasti...
Veći ExoTerrin ću ostavit, jer je taj veći... a za Milkecov... još neam pojma...
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 11:23 pm

Dunj@ je napisao/la:
ok, to je... doduše možda nije loše zadržat jedan (npr.onaj kockasti)za svaki slučaj ako zatreba.
nikad se nezna....

da malo nadopunim:

zatrebat će mu jedino ako se odluči uzgajati zmije, a onda mu treba puuuuuuuuuno više od jednog malog terarija.... a i ako se odluči na kupnju još koje, čak mu ni onda ne bi pasao.
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 11:28 pm

pa taj sam stavila samo kao prijedlog, može on ostavit bilo kojeg, a i nemora ..
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimečet vel 28, 2008 11:36 pm

@Mladen:

Koje su u kratko prednosti a koje mane živog bilja u terariju? Iskreno, ako jednog dana napravim terarij, volio bi ga napraviti što je prirodnije moguće, pa bi plastiku izbjeavao što je više moguće... (znam da postoji tema o ovome, ali mi se tamo da tražiti sitnice koje me zanimaju...)
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimepet vel 29, 2008 12:25 am

Citat :
zatrebat će mu jedino ako se odluči uzgajati zmije, a onda mu treba puuuuuuuuuno više od jednog malog terarija....
Takav "large scale housing" se obično rješava plastičnim posudama... posudama koje se mogu stavit jedna na drugu... radi uštede prostora... i to se još obično onda sređuje tak da se za podlogu koristi papirnati ručnik, ak se zmije uzgajaju za prodaju...

Citat :
ako se odluči na kupnju još koje, čak mu ni onda ne bi pasao.
Može bit za karantenu manjih živina... al mi se ipak ne sviđa tak jako...

Citat :
Koje su u kratko prednosti a koje mane živog bilja u terariju?
Oko živih biljaka u terariju imaš razna mišljenja... o tome ne znam baš previše, al bi ti Nikola i Stela mogli reć nešto više o tome... http://www.exoticum-anima.hr/ možeš im mail pisat, oni bi ti trebali reć sve što te zanima u vezi toga... da im vidiš kakve terarije imaju uređene! Divota! Imaju jako puno biljaka.
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitimepet vel 29, 2008 1:10 pm

Rakija je napisao/la:
@Mladen:

Koje su u kratko prednosti a koje mane živog bilja u terariju? Iskreno, ako jednog dana napravim terarij, volio bi ga napraviti što je prirodnije moguće, pa bi plastiku izbjeavao što je više moguće... (znam da postoji tema o ovome, ali mi se tamo da tražiti sitnice koje me zanimaju...)

Pa ovisi ti o životinjama koje držiš unutra. Ako životinja netreba puno vlage onda dolaze u ozir samo kaktusi ili sukulenti, A kaktuse nečš stavljat da se životinja ne ozljedi i tako ne staviš ništa.Sa druge strane ako je životinji potrebno više vlage, živo bilje ti je bolje imat. Jer ono zalivaš ga, ono održava vlagu i tako. Sa druge strane ako imaš mrcinu od životinje kao npr. iguanu koja to sve podere,strga i pojede, ne isplati ti se stavljat živo bilje.Ili npr za kraljevskog pitona koji je malo masivniji također.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trenutačni smještaj mojih zvjeri Empty
PostajNaslov: Re: Trenutačni smještaj mojih zvjeri   Trenutačni smještaj mojih zvjeri Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trenutačni smještaj mojih zvjeri
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Teraristika :: Uređenje i održavanje terarija-
Forum(o)Bir: