ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 ZAMORCI =)

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
MisMeggy
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 16
Location : OS
Registration date : 02.06.2011

ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitimečet lip 02, 2011 1:30 pm

Ovdje nam predstavite Vaše zamorce, a Vi koji ih nemate i želite se raspitati- slobodno pitajte što želite Very Happy

Ja imam zamorčicu staru 8,5 mjeseci.Jaaako je razigrana.
Od hrane joj dajem : mrkvu, salatu, celer, jabuke, kruške, pariku-najviše obožava papriku i salatu Razz
Neznam kako Vi ali ja joj svako drugi tjedan sa grickalicom "režem" noktiće.

A sada za one koje nemajuZamorac (guinea pig, morsko prase) je maleno preslatko radoznalo i veselo biće. Može biti različitih boja (crna, sivkasta, bijela, smeđa) i različite dužine dlake (kratka, duga). Pripada porodici glodavaca.

Podrijetlo
Zamorci su prvi put pripitomljeni na području Gvineje (odakle i ime guniea pig) radi mesa. U Europu je stigao u 16. stoljeću, a i tu je u početku služio isključivo za prehranu, posebno siromašnim slojevima, jer kao isključivi biljojed ima skromne potrebe po pitanju držanja i prehrane, a daje kvalitetne bjelančevine.
Danas u Boliviji, Peruu i Ekvadoru su sastavni dio nacionalne kuhinje.

Karakteristike
Odrasli zamorci su dugački do 40-ak centimetara i teški do jednog kilograma. Imaju okruglaste uši, valjkasti trup i kratke nožice po četiri prstića na prednjim nožicama i po tri na stražnjim nožicama slabije obraslom dlakom.

Spol
Ženke zamoraca spolno sazrijevaju u dobi od mjesec dana, a u toku jedne godine mogu imati tri legla.
muško
žensko

Životni vijek
Životni vijek zamoraca je od pet do sedam godina.

Prehrana
Zamorac je vegetarijanac i jede gotovo sve vrste voća i povrća (ciklu, celer, mrkvu, papriku, krastavce, jagode, kruške, trešnje, jabuke, breskve, grožđe). Uz to mu se i daje gotova hrana namijenjena samo njima, te razni dodaci hrani. Također mora stalno imati sjena i svježe vode.
A kao najdraža hrana mu je svježa trava i radič.

Ne vole
Zamorci ne vole buku, galamu i viku…to ih jako smeta i predstavlja im određeni strah i stres.

Vole
Zamorci se obožavaju maziti i igrati sa svojim „prijateljima“ (drugim zamorcima ili nekim drugim životinjicama koje ih ne ugrožavaju, al je važno da ih poznaju), te se također obožavaju igrati sa svojim igračkama (skrivati se u kučici, sjenu…gurati lopticu…).
Svoju ljubav prema vlasniku iskazuju „lickanjem“ i umiljavanjem. A znaju biti i jako ljubomorni i duriti se
zamorce-
[Vrh] Go down
MisMeggy
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 16
Location : OS
Registration date : 02.06.2011

ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: Re: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitimečet lip 02, 2011 1:31 pm

E da zaboravila sam spomenuti da ju hranim naravno i sijenom i njenim "žitaricama"
[Vrh] Go down
MAČKOLJUPKA
Aktivni korisnik
Aktivni korisnik
MAČKOLJUPKA


Broj postova : 57
Location : Bjelovarsko-bilogorska županija
Registration date : 02.06.2011

ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: Re: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitimeuto lip 07, 2011 7:22 pm

Meni su zamorci simpatični.
Spolno sazrijevaju s MJESEC DANA! Uhh,to je brzo!
Puno sreće s ljubimcem!
[Vrh] Go down
Zamoraac
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 2
Registration date : 04.01.2012

ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: Re: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitimesri sij 04, 2012 9:13 pm

MisMeggy je napisao/la:
Ovdje nam predstavite Vaše zamorce, a Vi koji ih nemate i želite se raspitati- slobodno pitajte što želite Very Happy

Ja imam zamorčicu staru 8,5 mjeseci.Jaaako je razigrana.
Od hrane joj dajem : mrkvu, salatu, celer, jabuke, kruške, pariku-najviše obožava papriku i salatu Razz
Neznam kako Vi ali ja joj svako drugi tjedan sa grickalicom "režem" noktiće.

A sada za one koje nemajuZamorac (guinea pig, morsko prase) je maleno preslatko radoznalo i veselo biće. Može biti različitih boja (crna, sivkasta, bijela, smeđa) i različite dužine dlake (kratka, duga). Pripada porodici glodavaca.

Podrijetlo
Zamorci su prvi put pripitomljeni na području Gvineje (odakle i ime guniea pig) radi mesa. U Europu je stigao u 16. stoljeću, a i tu je u početku služio isključivo za prehranu, posebno siromašnim slojevima, jer kao isključivi biljojed ima skromne potrebe po pitanju držanja i prehrane, a daje kvalitetne bjelančevine.
Danas u Boliviji, Peruu i Ekvadoru su sastavni dio nacionalne kuhinje.

Karakteristike
Odrasli zamorci su dugački do 40-ak centimetara i teški do jednog kilograma. Imaju okruglaste uši, valjkasti trup i kratke nožice po četiri prstića na prednjim nožicama i po tri na stražnjim nožicama slabije obraslom dlakom.

Spol
Ženke zamoraca spolno sazrijevaju u dobi od mjesec dana, a u toku jedne godine mogu imati tri legla.
muško
žensko

Životni vijek
Životni vijek zamoraca je od pet do sedam godina.

Prehrana
Zamorac je vegetarijanac i jede gotovo sve vrste voća i povrća (ciklu, celer, mrkvu, papriku, krastavce, jagode, kruške, trešnje, jabuke, breskve, grožđe). Uz to mu se i daje gotova hrana namijenjena samo njima, te razni dodaci hrani. Također mora stalno imati sjena i svježe vode.
A kao najdraža hrana mu je svježa trava i radič.

Ne vole
Zamorci ne vole buku, galamu i viku…to ih jako smeta i predstavlja im određeni strah i stres.

Vole
Zamorci se obožavaju maziti i igrati sa svojim „prijateljima“ (drugim zamorcima ili nekim drugim životinjicama koje ih ne ugrožavaju, al je važno da ih poznaju), te se također obožavaju igrati sa svojim igračkama (skrivati se u kučici, sjenu…gurati lopticu…).
Svoju ljubav prema vlasniku iskazuju „lickanjem“ i umiljavanjem. A znaju biti i jako ljubomorni i duriti se
zamorce-



ja imam 2 zamorca. muško i žensko......muško ima 1 g. (sad će 2 godine), a ženka- to neznam jer nam nisu rekli a jako je mala (vidi se po veličini) zovu se (muško) Čupko a zenka Pahuljica(jer je snježno bijele boje )



pišite o svojim zamorcima malo


pozzzzz <3
[Vrh] Go down
dinozg1
Novi korisnik
Novi korisnik
dinozg1


Broj postova : 1
Registration date : 25.02.2013

ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: Re: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitimepon vel 25, 2013 5:06 pm

Imam ja malu zamorcicu staru oko 6 mj. Jako se voli maziti i igrati.Šarena je ima crno, žutu i bijelu boju. Jako voli salatu i mrkvicu ,ali no ostalo voce i povrce joj nisu mrski. Nema drugih zamoraca, ali se ja stalno druzim s njom.

afro
[Vrh] Go down
Sponsored content





ZAMORCI =) Empty
PostajNaslov: Re: ZAMORCI =)   ZAMORCI =) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ZAMORCI =)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Glodavci :: Glodavci općenito-
Forum(o)Bir: