ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Vaš izbor psa

Go down 
+5
Rakija
toto
Ivana
Dunj@
kathy
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 10:47 pm

Iako imam psa ali ne onog koji mi oduvijek sviđao a to su lovački psi. Trenutno jedan od najljepših lovačkih pasa po mom izboru je Vajmarski ptičar. Koji je vaš pas iz snova?


Podrijetlo: Pasmina stara nekoliko stoljeca, a pojavljuje se na jednoj slici Van Dycka sa pocetka 17. st. O podrijetlu pasmine postoje razlicita misljenja: neki tvrd da se radi o mutaciji zute boje kod starih njemackih pticara, neki misle da potjece od njemackog gonica, a postoji i misljenje da je veliki vojvoda Karl August od Weimara krizao njemackog pticara sa zutim pointerom.

Opis: Srednje teskog uzrasta, lijepih oblika, visok 59-70 cm, zenke 57-65 cm. Gava je siroka i mrsava, njuska tamne boje mesa, gubica dugacka i snazna, stop nenaglasen, oci boje ambre inteligentnog izraza. Usi su siroke i duge, zaobljenih vrhova, rep prikracen na 4 cm kada je stene staro dva dana. Noge su doge i misicave, dlaka kratka i fina. Boja: srebrnasto-siva, siva kao u srne, misje-siva. Glava i usi su nesto svjetlije.

Narav: Zivahan, pristupacan, veseo, privrzen.

Koristenje: Vrlo otporan, dobrog njuha, odusevljeno radi, koristi ga se za stajanje pred niskom divljaci.

Napomena: Postoji i dugodlaka varijanta vajmarskog pticara.

Zdravstveni problemi: Displazija kuka,torzija želca,hipertrofična osteodistrofija,tumori.

Očekivana dob: 10-12 godina

Vaš izbor psa Weimar10
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 10:58 pm

Prekrasan pas ! jednostavno preeeeeeeeeeeekrasan. I love you
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 11:30 pm

Pasminu koju bi definitivno htjela imati je dobermann
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 11:43 pm

Slični su po građi ali ga uši odaju nije doberman!
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 11:49 pm

je dosta su slični lol!
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepon sij 28, 2008 11:57 pm

Imaš li ti kojeg psa koji ti se posebno sviđa ili ostaješ pri njemačkom ovčaru?
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 12:44 am

moje omiljene pasmine su ti njemački ovčar dobermann i springer španijel
[Vrh] Go down
toto
Junior
Junior
toto


Broj postova : 203
Location : Varaždin
Registration date : 28.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 11:30 am

Ja imam pekinezera,što se i moglo primjetit i još k tome nemam dvorište , da ne nabrajam.
A peseki koji su gore navedeni meni se također sviđaju.......
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 1:25 pm

ja bi volio imati šarplaninca Very Happy
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 4:26 pm

Šarplaninci su lijepi psi sviđa mi se kod njih dlaka, gusta je pa psi izgledaju veči a i imaš šta za češljati!
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 4:30 pm

Špringer španijela je imala jedna moja susjeda kad ja bila mala pa mi je dopuštala da ga šetam ali on je više mene šetao! Inače to su dobri psi i simpa su!
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 4:35 pm

da po meni je idealan psa
srednje veličine
aktivan
otporan
ma super je
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 4:41 pm

Meni je s tim psom bilo super, strašno je razigran i sluša, jedva sam čekala da mogu ići s njim u šetnju onako bio mi je poseban!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:22 pm

meni se sviđaju i Samoyed i graeat dane (pa da mi se nitko neusudi ući u dvorišta) ! Čim sredim ogradu nabavljm tak nešt !

http://vonknopfdanes.com/myPictures/4.jpg

http://www.puppydogweb.com/caninebreeds/dogimages/greatdane_pdw.jpg
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:35 pm

Lijepi su to psi veliki a dobri, super je ako se ima veliko dvorište za kretanje!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:42 pm

Je veliko je ! Imao bi gdje trčat, ionako su mi preko puta kuće polja pa ga imam di ići šetat i nemoram se brinut za aute.
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimesri sij 30, 2008 12:03 am

E ja sam imala priliku dobiti štene dobermana. ALi imala sam mace kao i uvijek pa me malo bilo strah. Ali iskreno rečeno, jednostavno nemam uvjeta za psa. Ne želim mu uskratiti sve njegove potrebe. Tako da kod mene sa psima do daljnjega ništa. A i mali rusell terijer mi je prava njuška.
Inače dobermanu ne bih kupirala uši kad bi ga imala.
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimesri sij 30, 2008 12:09 am

Pa da to je inače osobni odabir šta čemo mjenjati na ljubimcu a lijep je i ovako sam po sebi! Moja teta je imala psa sličnog kao tvoj tako čupavog stvarno je bio krasan i kada se preselila u stan nije ga mogla držati pa ga je dala nekoj svojoj rodbini i pas je sav ošugavio i očajno izgledao tako mi ga je bilo žao bolje da ga je dala meni ja bi se bolje brinula za njega!
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimesri sij 30, 2008 12:22 am

dobermann vam stvarno nije pas za stan on je hiper aktivan i to bi bio zloćin držat ga u stanu
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 12:29 am

I ja sam super aktivna. Kakve veze ima gdje pas boravi da li je on aktivan ili ne? Nije stvar u aktivnosti, ja ga sigurno ne bi držala u dvorištu kao ni bilo kojeg drugog psa. Kod mene životinje imaju posebne priviligeje. I da imam nešto drugo osim stana, pas bi kod mene bio dnevnom boravku, tako da ništa ne mjenja na stvari. Taj sigurno ne bi bio negje u nekoj šupi ili ne daj bože u kakvoj kućici u dvorištu. On ionako ne bi bio doberman kod mene nego dobar men......
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 12:31 am

ivana je napisao/la:
dobermann vam stvarno nije pas za stan on je hiper aktivan i to bi bio zloćin držat ga u stanu

Misliš da bi bio zločin kad bi nešto uništio u stanu????? Pa to može bilo koji pas!!
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 3:04 pm

Nemora značiti da bi bio zločest ili hiperaktivan zavisi kako bi ga se naučilo koliko ljudi drži velike pasmine pasa u stanovima od labradora, njemačkog ovčara i dr...
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 3:46 pm

moram priznat da nisam još kod nikog vidila da u stanu drže velikog psa, al vjerujem da ih ima...
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 3:52 pm

Ima ima i toga, evo moj susjed ima njufandlera u stanu. Ogroman pas. Zato uopće nema veze veličina psa s njegovom aktivnošću. Ako je pas aktivan onda ga treba što više šetati i istrčavati. I ne znam zašto bi bio zločin bilo koju vrstu psa držati u stanu ?
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitimepet vel 08, 2008 3:55 pm

Pa nije zločin ako pas ima dovoljno prostora ja znam dosta ljudi koji su imali velike pse u stanu pa im ništa nije bilo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaš izbor psa Empty
PostajNaslov: Re: Vaš izbor psa   Vaš izbor psa Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaš izbor psa
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» izbor akvarijskih ribica
» izbor dehidrirane hrane
» Osobni izbor hrane
» Dostava i izbor akvariskih ribica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Psi :: Psi općenito-
Forum(o)Bir: