ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:28 pm

O VRTIMIŠEVIMA
preuzeto sa: http://www.angelfire.com/nj4/vrtimis/
Vrtimiševi su vrsta tzv. "fancy mice" odnosno, ukrasnih miševa. Smatramo da su nastali selektivnim uzgojem u Japanu, vjerojatno kao laboratorijske životinje. Njihova podvrsta, kao takva, ne postoji u prirodi. Poznati su po neobičnoj sklonosti da se vrte oko nekog predmeta ili oko vlastite osi. To je genetski uvjetovana karakteristika. Vrlo su znatiželjni i ne boje se istraživati okolinu. Zbog toga se na njih mora budno paziti kako im se ne bi što dogodilo. Vrtimiševi su manji od običnih miševa i vrlo su nježni, zato njima uvijek treba pažljivo rukovati. Nisu agresivni prema ljudima i nikada ne grizu, osim ako su iznenađeni. Ipak, često se znaju međusobno iznenaditi u vrtnji, kada vjerojatno nisu svjesni okoline, i to rezultira paničnim skakanjem i glasnim cijukanjem. Žive oko 3-4 godine, ovisno o pažnji i brizi koja im se poklanja. Mužjaci su nešto krupniji od ženki.



Vrtimiševi koji su odrasli i žive među ljudima nemaju urođeni strah od naše vrste. Stoga ih možete često naći kako vam se vrte oko nogu ili se na sličan način motaju oko vas. Budite pažljivi kada god ih puštate i uvijek gledajte prije nego pomaknete noge. Vrtimiševi se brzo i nepredvidljivo kreću i zato valja uvijek biti na oprezu. Ukoliko držite i mačku treba biti posebno oprezan. Mačke su rođeni lovci, a mali glodavci poput miševa njihov su prirodni plijen. Čak će se i ona mačka koja nikada nije vidjela miša vjerojatno povesti za instinktom ako ga vidi u blizini. Isto vrijedi i za pse.


Zadnja promjena: ; sri vel 13, 2008 1:48 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: Re: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:32 pm

Tog sam si miša ja htjela kupiti ali pošto imam mačku u kući neznam kako bi se slagali pa nisam htjela da završi u želudcu moje mace!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: Re: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitimeuto sij 29, 2008 7:50 pm

Da baš su slatki, a mislim da bi se tvoja maca teško oduprla svojim nagonima !
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: Re: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitimesri sij 30, 2008 1:54 am

ma, mislim da bi se s vremenom navikli jedno na drugo... ali ne bi eksperimentirao...


znam samo da nama u shopu mačka tu i tamo spava sa hrčcima, čija je posuda otvorenog vrha i ne dira ih, dok miševe oko dućana lovi bez pardona... Very Happy
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
laksmi
Novi korisnik
Novi korisnik



Broj postova : 2
Registration date : 01.09.2008

VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: Re: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 1:57 am

da li ima u zoomaniji za kupit vrtimiševa??ako da, po kojoj cijeni??
[Vrh] Go down
Sponsored content





VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Empty
PostajNaslov: Re: VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)   VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
VRTIMIŠEVI (Japanese dancing mice)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Glodavci :: Glodavci općenito-
Forum(o)Bir: