ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 6:35 pm

koliko ga dugo imaš i kakav je ljubimac ?
stavi još slika da ga vidimo u cijelosti !
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 7:02 pm

Evo sad će bit dvi godine da je kod mene, inače dobija san ga sa 2 mjeseca.Pa ovako u početku dok sve ne dođe na svoje je malo zeznuto.Posli je lagano. Ako ga misliš nabavljat moraš imat par stvari na umu.
-Morat ćeš uzgajat bar dvi vrste insekata kući.
-nečeš ga moč natezat baš po rukama jer to baš nevole.
-treba ti terarij dimenzija 70x50x100 (dxšxv).
-dok je mali jede ko lud zato prije nego ga nabaviš nabvi prvo hranu.
-šta se vlage tiće nema problema,kako ti je u sobi tako i njemu.
-moraš pazit kod presvlačenja da se cijeli presvuće,nesmi mu ništa ostat.
-i obavezno mu posipat hranu sa vitaminima (preporuka NEKTON-REP i NEKTON-MSA)

Eto ako te još šta zanima pitaj!

Evo slika:

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 122ex2

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 11vk3

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 22tw5

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 33ae9

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 44ov3

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 43ua5

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 12in5

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 23ob6

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 34tu9
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 7:26 pm

prekrasan je !
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 9:11 pm

kakve sve biljke imaš u terariju, vidla sam na početku fikus, dal ima još koja ?
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 9:42 pm

Kako je super!
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:20 pm

Ono je fikus i iman ti još dva puzavca Scyndapsusa.Oni rastu dosta brzo tako da popune cili terarij. A možeš joj ako očeš stavit i hibiskus.
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:27 pm

Citat :
To da stakleni terarij ne dolazi u obzir nije sasvim točno, to ovi o jedinci, moj npr, ne reagira na odraz.Al se preporučava drveni terarij sa staklenim vratima ili skroz mrežasti.

OK, ovo nisam znao.

Citat :
To da mu netreba podni grijač ne stoji.Dobro ga je stavit zimi ili ako je temp u sobi niža od 20°C. Jer se topli zrak izdiže gore pa tako grije kameleona.Također je dobro i da gori po noči da malo grije terarij.Nočne lampe koristit samo ako nočna temp padne dosta nisko (ispod nekih 15°C)

OK...

Citat :
To da im treba kidat glave je glupost jer kameleon žvače hranu.
To ti znaš, to ja znam, al ova dva malca koje ima jedna moja susjeda i koje ja redovno moram šopat je ne žele sami jest očito ne znaju...

Citat :
al to samo jednom u 2 miseca zbog dosta masnoče u toj hrani.

Hvala, to nisam znao...

Citat :
Svi kameleoni spadaju pod CITES B, a jedino Brookesia perarmata spada pod CITES A.

Chameleo chamaeleon je također CITES A.

Hvala na svim ispravcima/nadopunama.
Ako ti nije problem, jer možeš molim te (ovdje, ili u zasebnu temu ili meni na PP/mail) poslat neke tehnike kak nagovorit malog kameleona od 5+5 cm da sam jede brašnara, a ne da ga moram šopat?

Chamići su ti apsolutno predivni!!!
btw, onaj mali zeleni, takva 2 ja šopam...[/quote]
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:33 pm

Mladen je napisao/la:

Ako ti nije problem, jer možeš molim te (ovdje, ili u zasebnu temu ili meni na PP/mail) poslat neke tehnike kak nagovorit malog kameleona od 5+5 cm da sam jede brašnara, a ne da ga moram šopat?
nek stavi ovdje pa da i ostali isto znaju ako ih tako šta dopadne !
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:00 am

Ma nema problema,zato i postoje forumi.Pazi neznam kako is šopaš (nisan to nikad vidija), al nemaju oni tu šta učit, to im je urođeni instikt.Mladi kameleoni imaju strašan apetit i stalno bi jeli, tako da bi ja tu tražija problem u drugim stvarima.Za početak:
-Kakvi su im uvjeti života (temperatura,vlaga,dnevni period, veličina terarija)
-koliko često piju?
-probaj mu ponudit mlade cvrčke
-Imaju li repti glo i od koliko?
-Koliko biljaka ima u terariju
-Jel im dajete vitamine?
-Di se nalaziterarij (jel na nekon prometnom mistu), i koliko ih četo vadite po rukama?
-Di ih je kupila?
Ovo su sve razlozi da kameleon ne jede, a ako je sve ovo OK onda treba vidit jesu li bolesni.E da bilo bi najbolje kad bi moga poslat slike njih i terarija.I definitivno bi trebali nabavit neke druge hrane osim brašnara.

E da i Chameleo chamaeleon je na CITES B, evo izvadak ih CITESA, piše da su sve Chamaeleo spp. u drugom stupcu tj CITES B Wink

https://2img.net/r/ihimizer/img512/3939/citvw8.jpg

EDIT by Rakija: Skinuo sam img tagove jer je slika prevelika. molim da se slike veće od 640x800 pxl. ne stavljaju na forum sa img tagovima, nego u obliku linka.
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:24 am

Citat :
Kakvi su im uvjeti života (temperatura,vlaga,dnevni period, veličina terarija)
"Veći" (iako su praktički tu, al ima 1-2 mm razlike...) je u 37x37x63.5 (dxšxv) ExoTerra Flexariumu, a "manji" je u 45x60 (promjerxvisina) ExoTerra Explorariumu... jedino što si je mogla postavit u sobi (flexarium je kupila, a explorarium je moj)
Citat :
-koliko često piju?
Ne znam koliko točno puta dnevno... ali samostalno piju, koliko ih ona vidi, nekoliko puta dnevno...
Citat :
-probaj mu ponudit mlade cvrčke
To je bilo prvo kaj smo im ponudili.... nisu uopće trzali na njih...
Citat :
-Imaju li repti glo i od koliko?
ExoTerra SunGlo, sad, ne sjećam se točno koliko... il oba imaju svaki 1 od 25 W, ili ovaj veći ima od 40W... znam da manji ima 25 W....
Citat :
Koliko biljaka ima u terariju
svaki ima 2 velike plstične biljke na terariju, postavljene tako da mogu doć bliže lampama, da se mogu sakrit iza njih...
Citat :
-Jel im dajete vitamine?
Kad su bili kritični (prvih par dana) svaki dan sam ih "šopao" sa mješavinom vode i ExoTerra Electrolize-a... bili su jako dehidrirani... i to ih je čist ok oporavilo. Sad nedavno je jedan opet počeo malo čudnije izgledat, pa sam ga opet počeo šopat...
Citat :
Di se nalaziterarij (jel na nekon prometnom mistu), i koliko ih četo vadite po rukama?
Nlaze se na neprometnom mjestu, gdje imaju mira. Koliko znam, na rukama su samo kad ih hranimo i kad ih mora pomaknut malo da očisti...
Citat :
Di ih je kupila?
Dobila ih je... ne znam detalje...

Citat :
E da i Chameleo chamaeleon je na CITES B, evo izvadak ih CITESA, piše da su sve Chamaeleo spp. u drugom stupcu tj CITES B
Hm... jel to nekaj novo? Meni u knjizi iz 1999. (drugo izdanje od 2006.) piše da je C. c., a Brookesiae nema u toj knjizi (ne bavi se njima).
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:47 am

nadam se da će kamići od tvoje susjede biti dobro, . . . .
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:01 am

Evo ovako,
-za tako male jedinke je nastamba dovoljna.
-To što piju je dobro
-E da trebali bi imat repti glo sa UVA zračenjem koje sintetizira D3 vitamin (inače jako bitan u njihovom razvoju).To šta si ti napisao sun glo ima samo UVB zračenje a ne UVA.Tako da to bi trebalo hitno nabavit (repti glo 8.0 neonke). Vjerovatno zbog toga nemaju apetit.
-Također vitamini, to bi trebalo šta prije nabavit. Taj electrolize nisu vitamini. Probaj nač NEKTON,ako nema onda bilo koje vitamine u prahu za reptile. I to također može bit razlog zašto nejedu.
-Ovo drugo mi se sve čini OK, jedino probaj saznat odakle ih je dobila,jer ako su iz pet shopa iz vanka (drugih država), mogu bit bolesni.

I da kolika ima je temperatura (ispod lampe, i u hladnijem dijelu)?
Aj probaj ih slikat pa stavi slike!
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:40 am

Citat :
E da trebali bi imat repti glo sa UVA zračenjem koje sintetizira D3 vitamin (inače jako bitan u njihovom razvoju).To šta si ti napisao sun glo ima samo UVB zračenje a ne UVA.
Imaju UVA...
http://www.exo-terra.com/en/products/sun_glo_neodymium.php

Citat :
Taj electrolize nisu vitamini.
Znam da nisu vitamini, al barem nekaj dobivaju... također to čudo pospješuje apetit (jer nakon toga su odlučili gutat to kaj im stavim u usta, tak da ih ne trebam skroz do kraja šopat, samo da im stavim u usta... onda sami gutaju...).

Citat :
onda bilo koje vitamine u prahu za reptile.
Jel može tekućina, pa da ih našopam sa mješavinom tog?

Citat :
I da kolika ima je temperatura (ispod lampe, i u hladnijem dijelu)?
Eh, sad se nikak nemrem sjetit, sorry... al znam da kad je mjerila su temp. bile ok...

Citat :
Aj probaj ih slikat pa stavi slike!
Nemam friških fotki... ali imaš fotku tu:
http://www.herpfamily.com/showthread.php?t=6789
To sam pitao frendove sa tog foruma, praktički pol sata nakon kaj sam videl te kameleone. Ovo je na slici (ak se dobro sjećam) onaj koji je bolje izgledao... to je još dok su bili u kritičnom stanju fotka, nije friška...
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:59 am

Sori malo san se zabunio,zamjenio sam UVA i UVB. UVB je bitan za sintezu D3 vitamina. Tako da stoji to moje, treba kupit repti glo koja ima UVB zračenje. Ove žarulje to nemaju.One ti služe samo za grijanje, pa ih možeš zaminit i sa običnim spot lampama.
Možeš i uzet mješavinu za vodu, samo pogledaj da sadrži D3 vitamin, kalcij i fosfor. Neznam očeš to uspit nač, al imaš u onom dučanu u Heintlovoj (onaj pet shop sa dalmatincem na vrhu) kupit reptical i reptilife!

Ovaj na slici ne izgleda baš najbolje! To se odma vidi po očimakoje bi trebale bit skroz otvorene i ne natečene. Aj slikaj ih ovih dana pa pošalji slike!
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 10:54 am

gumi je napisao/la:
Neznam očeš to uspit nač, al imaš u onom dučanu u Heintlovoj (onaj pet shop sa dalmatincem na vrhu) kupit reptical i reptilife!

to je Pet centar. lol!

oni sigurno imaju te tehnikalije.
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:10 am

Citat :
Možeš i uzet mješavinu za vodu, samo pogledaj da sadrži D3 vitamin, kalcij i fosfor.
Electrolize ima Ca...
OK, budem pogledao kaj imaju kad bum tamo idući put (ili u Drvinju)...

Citat :
Ovaj na slici ne izgleda baš najbolje! To se odma vidi po očimakoje bi trebale bit skroz otvorene i ne natečene.
Da, takvi su bili prije, al danas oba imaju oči skroz otvorene (naravno, osim kad spavaju...), čak su počeli siktat (a jedan me čak i probao ugrist, micek mali slatki).

Ne znam dal ću ih moć slikat sad uskoro... budem vidio...
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:16 pm

Da pogledaj po pet shopovima, ja san bija u tog u Heintzlovoj i oni su imali. Znači najbitniji ti je D3 vitamin.
Haha, dobro pazi prste Wink Iako su mali. Moj je tek sad počea pokazivat malo agresivniju stranu i to rijetko.Al prije ništa!
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:54 pm

Citat :
Haha, dobro pazi prste Wink Iako su mali.
O, već je meni jedan zelembać (L. viridis), dok sam mu dezinficirao ranu, tako lijepo ugrizao... napuko mi je nokat... nisam mogao svirat 2 tjedna dok opet nije naraso... na svu sreću koncert je bio otkazan... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:56 pm

auch, to mora da je bolilo !
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 2:49 pm

gumi, piši nam malo o svom kamiju sigurno imaš nekih anegdota ....
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 7:02 pm

Pa šta da kažem...
Prije malo više od dvi dodine san se odlučija bavit teraristikom i to skroz slučajno. Ispred škole di mi je sestra išla, neki učenici su našli kameleona.Znan da zvuči nevjerovatno al jesu, ja upočetku nisan virova al kasnije san se uvjerija.Mislim da se radilo o vrsti Chamaeleo Chameleon. Oni su ga odnjeli profesorici iz biologije koja ga je privremeno smjestila u nekakav terarij. I nakon toga (pošto san ja zna profesoricu) san otiša kod nje i uzeo ga doma dok mu nisam nabavio adekvatan smještaj i hranu.Nažalost inzistirali su da ga vratim u škola pa san ga mora napustit (škola je dobila kompletnu opremu).
E da i tu san se navuka!!
E onda je usljedilo pola godine čitanja i proučavanja kameleona. U to vrijeme san napravija terarij, nabavija potrebne lampe, grijače, biljke i sve ostalo i sve je bilo spremno da dočeka novog stanara.
I onda se na jednom forumu javila jedna ženska iz Maribora da prodaje kameleone. Ti su bili stari 4-5 mjeseci pa san je zamolija da mi se javi kad joj se izlegu novi, jer san tija skroz mladu jedinku,da je imam ono od početka (to bi inače preporučio svakom).
I za jedno 15-20 dana su se izlegli mali kameleoni.Ona se javila i kad je bio star oko 1.5 mjesec rodica mi ga iz maribora dovede u ZG.I sad našao se ja sa rodicom i ona mi daje kutijicu od marga (onu manju), i unutra kameleon!!Pa ljudi moji ja manje stvorenje nisan vidio,bio san najsretniji na svitu!!!
E sad su nastali problemi, čime ga hranit tako malog...E al sva sreča da je taman bio 4 mjesec pa su se počeli kotit skakavci vani.I tako san ja svaka 2-3 dana iša vaat skakavce.Mali je jeo ko lud (zato bi bilo najbolje da prvo ugojite hranu a onda nabavite životinju)...
Dok je bio tako mali nisan ga moga nač u terariju po pola sata.I tako je iz dana u dan rasao dok nije dosegao svoju max veličinu.
Uglavnom par mjeseci nakon šta san ga dobio počeo sam uzgajati žohare, koje držim u ormaru, fobase (velike crve), brašnare.Uglavnom pripremite se na te stvari ako mislite nabavljat guštera. Čak san probao i uzgajat cvrčke, al san ih sve pobija jer to cvrči po cili dan,poludija san.
Uglavnom sad imam još i zmiju- afričku kućnu, a kad odselim od staraca bit će toga još.
Eto ako nekog nešto zanima o uzgoju hrane ili kameleonima, ili bilo kojim drugim gušterima neka slobodno pita.
Nadan se da vs nisan upila sa ovom pričom!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 9:25 pm

nebrini nisi , meni je zanimljivo čitati o njima, a kukci mi nisu strani tak da mi nebi bio problem uzgajat ih.
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 11:49 pm

Citat :
auch, to mora da je bolilo !
Sigurno ne onoliko koliko je njega peklo kad sam mu kapao Betadine po rani... ipak je, kad me zgrabio, visio sa mog prsta i počeo se bacakat, ko da mi želi prst otkinut... al reko sorry stari, il to, il će ti se inficirat, pa dobiješ gangrenu...
Više je bilo to što me iznenadio... jer se na neku foru uspio iskoprcat, a držao sam ga čvrsto... Laughing

Citat :
Ispred škole di mi je sestra išla, neki učenici su našli kameleona.Znan da zvuči nevjerovatno al jesu
A gle, moguće je... rijetko, ali moguće.

Citat :
Uglavnom sad imam još i zmiju- afričku kućnu
Pa dobro, di su slike??? To je predivna zmija... jednog dana si ju možda nabavim... vrlo rado bih...
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 12:01 am

Ma zmija je luda samo tako, isto je imala neka 2 miseca kad san je nabavija!!Sad ima nekih 6 miseci.Redovito jede i redovito se presvlači!
Aj stavit ću slike u drugu temu!
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 8:54 pm

Evo jedan članak o Jemenskom kameleonu (Chamaeleo calyptratus) koji sam napisao. Mislim da je koristan svakome ko bi htio imat ovu vrstu doma.
Eto pročitajte!

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=176
[Vrh] Go down
Sponsored content





KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS   KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
KAMELEON- CHAMAELEO CALYPTRATUS
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Teraristika :: Terarijske životinje-
Forum(o)Bir: