ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Uređenje terarija za iguanu

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimepet vel 01, 2008 9:03 pm

stavit ću ih na balkon i pustit dok ne ispari
kak sam lakirala radinu kućicu s nekim lakom koji štiti od vlage i kukaca isparilo je u jedan dan i uopće nije smrdilo
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 4:25 pm

razmišljam o tome da iguani posadim kineski sobni hibiskus
dali to iguana može jest?
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 7:52 pm

Važno je davati svaki dan drugačiju kombinaciju hrane. Navest ću Vam primjer prehrane u postocima:

- raštika, mišanca, lišće bijele repe, lišće i cvijet maslačka, djetelina, lišće mrkve, peršin, lišće i cvijet hibiskusa, salata endivija, metvica, korijander - ovo povrće bi trebalo biti zastupljno 40-50% u prehrani.
- namočeni zeleni grah, grašak, slatki krumpir, gljive - u omjeru od 40%.
- krastavci, rajčica, luk, masline, bučice i rotkvica imaju slabu nutritivnu vrijednost
- špinat, repa i korijen mrkve izbjegavati ili davati u vrlo malim količinama jer sadrže oksalate
- kelj i brokula u malim količinama zbog visokog postotka goitrogena.

Čak sam negdje pročitala da hibiskus može jesti u neograničenim količinama.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 9:20 pm

Onda ću ga posaditi Wink
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 9:35 pm

Jedini problemčić je taj što u trgovinama prodaju male hibiskusiće koje on zna pobrstit u jednom danu .Al ak hočeš posadi mislim da će mu se svidjeti !
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:14 pm

i on je još mali pa nemože puno pojest
dali postoji više vrsta hibiskusa ili samo jedan jer znam da se prodaju sobni kineski hibiskus pa sad neznam dal njega može jest
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Hibiskus ?   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:19 pm

U nekim krajevima još ga zovu i kineska sljezolika, vjerojatno zbog trubastih cvjetova koji se javljaju od sredine proljeća pa sve do kasne jeseni, a mogu biti bijeli, žuti, narančasti, ružičasti ili crveni. Tj,. postoji jedna vrsta samo je ima više boja.


Zadnja promjena: ; sub vel 02, 2008 10:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:20 pm

znači mogu ga hraniti samo tim sobnim hibiskusom jelda?
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:23 pm

Dobro ne samo s njim ali da možeš.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:42 pm

OK HVALA Wink Smile
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 10:47 pm

Samo kad ga kupiš prvo ga presadi i promijeni kompletnu zemlju jer večina trgovina stavlja hranjivo gnojivo u zemlju, pa neznak dali će to smetati tvojoj iguani.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 11:13 pm

hoću hvala na savjetu piše da posuda nesmje bit prevelika pa se treba postepeno presađivat u veću
evo sutra ga idem kupiti
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 11:17 pm

da, inače kupiš posudu samo jedan broj veču od one u kojoj se biljka nalazi ali ako na dnu vidiš da viri korijenje rađe uzmi dva broja veču.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub vel 02, 2008 11:32 pm

bez brige pročitala sam sve na stranici koju si mi dala
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimened vel 03, 2008 3:41 pm

bila sam danas u cvječarni i rekla je ženska da će ih dobit na proljeće i košta oko 30 kn lol!
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub oľu 22, 2008 11:47 am

Malo sam se raspitivao oko izrade terarija i rečeno mi je slijedeće: ni u ludilu lakirat.
Drvo koje se koristi: plastificirani iveral- vlagu podnosi jako dobro. Od tog ću ja radit za moje zmijice sad na ljeto.
Drvene stranice se spajaju samo šefarima, nikakvo ljepilo (drvofiks ili nešto slično), a spojevi se premažu ceresit silikonom.
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitimesub oľu 22, 2008 8:30 pm

dobro da znam ev o sad na praznike bi ga trebali započet
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uređenje terarija za iguanu
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Pranje terarija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Teraristika :: Uređenje i održavanje terarija-
Forum(o)Bir: