ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Paraziti kod iguana

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimesub vel 02, 2008 4:30 pm

Pročitala sam negdje da bi iguane trebalo svakih 6 mj. čistit od parazita dali je to istina dali mogu koristiti one tablete (neznam kak se zovu ja ih dajem psu svakih 6 mj. po 5 kn je kom.)
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimesub vel 02, 2008 4:55 pm

Citat :
dali mogu koristiti one tablete (neznam kak se zovu ja ih dajem psu svakih 6 mj. po 5 kn je kom.)
Pratel? To je za cucke, ne za iguane...

A što se parazita tiče i kak ih čistit, to ti je najbolje poslat pitanje veterinarima iz Pet Centra, jer bi ti oni mogli točno reć...
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimesub vel 02, 2008 5:08 pm

ok hvala
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimened vel 17, 2008 1:44 pm

Mladen je napisao/la:
Citat :
dali mogu koristiti one tablete (neznam kak se zovu ja ih dajem psu svakih 6 mj. po 5 kn je kom.)
Pratel? To je za cucke, ne za iguane...

A što se parazita tiče i kak ih čistit, to ti je najbolje poslat pitanje veterinarima iz Pet Centra, jer bi ti oni mogli točno reć...

na žalost je to VRRRRRRRRRLO upitno koliko bi oni to točno rekli... koliko sam gluposti od većine njih čuo i pročitao...


iskreno, najbolje je da pogledaš na http://akvarij.net ili http://free-zg.htnet.hr
tamo ćeš sigurno dobiti odgovor.
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimened vel 17, 2008 2:13 pm

da to je istina ženska mi je neš nasrala tako da nisam dobila željeni odgovor
i hvala za info.
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimened vel 17, 2008 8:51 pm

Netrebaš je čistit od parazita ako ih ona nema.Lipo uzmi feces (govance Cool ), stavi ga u onu malu sterilnu kutijicu koju kupiš u ljekarni, i sa tin odi na veterinarski fakultet u Zagrebu. Tamo daj njima i plati 50 kn i oni ti analiziraju kakicu.Kažu ti ima li parazita i onda je lječiš.
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimened vel 17, 2008 10:08 pm

Citat :
Lipo uzmi feces (govance Cool ), stavi ga u onu malu sterilnu kutijicu koju kupiš u ljekarni, i sa tin odi na veterinarski fakultet u Zagrebu. Tamo daj njima i plati 50 kn i oni ti analiziraju kakicu.Kažu ti ima li parazita i onda je lječiš.
A znači rade se takve stvari kod nas... zanimljivo... mislio sam da će se to tek počet "za širu publiku" kod nas radit za godinu-dvije...

Al opet, od Rijeke do Zg-a je koliko(?) kilometri?

Nekoliko puta sam čuo da se može jednostavno to tutnut pod mikroskop i pregledat.... istina, treba se znat kaj se traži...
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimepon vel 18, 2008 12:34 am

Pa da to rade na vet. fakultetu u ZG. Obično ljudi životinje iz zoo shopa tako testiraju, jer ih tamo drže u čudnim uvjetima i nekad se nezna podrijetlo životinje. Tako da moja je preporuka sve reptile iz zoo shopova testirat na parazite da ste sigurni.
A sad ZG-RI. hebiga, za ZG znam, možda i u rijeci to rade.Najbolje ti je pitat nekog veterinara di bi to moga napravit.
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimepon vel 18, 2008 1:08 am

A jel možda znaš koliko "friški" mora bit "poklon paket" za analizu? Ono, jel može 24 h star?
Sad kad znam da se to kod nas radi (i da je 50 kn), razmišljam o tom da odnesem od ovih mojih...
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimepon vel 18, 2008 1:24 am

Ri-Zg ti je nekih cca 180 km (autocesta)... ali će te put stajati 120 do 180 kn busom, a preko 300 kn ako ideš autom...


U Rijeci nema veterinarskog fakulteta, a medicinski sumnjam da bi pregledavao životinjsa govanca...
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimepon vel 18, 2008 10:43 am

Citat :
a medicinski sumnjam da bi pregledavao životinjsa govanca...
Možda im podvalit? Laughing
[Vrh] Go down
gumi
Novi korisnik
Novi korisnik
gumi


Broj postova : 41
Registration date : 04.02.2008

Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitimepon vel 18, 2008 12:14 pm

E sad to ti nebi znao, najbolje ti je nazvat vet. faks u ZG pa pitaš u roku od koliko bi im to triba dostavit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Paraziti kod iguana Empty
PostajNaslov: Re: Paraziti kod iguana   Paraziti kod iguana Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Paraziti kod iguana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Teraristika :: Bolesti i lijekovi-
Forum(o)Bir: