ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 A M A Z O N A

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitimeuto sij 29, 2008 4:38 pm

Ima li je ko?
može li nešto napisat o njoj ful su mi lijepe ove papige! Wink
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: Re: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitimeuto sij 29, 2008 5:03 pm

Potječe iz Južne Amerike (područje Brazila, Bolivije, Paragvaja i sjeverne Argentine). Životni vijek im je oko 50 godina. Kao i ostale Amazone, karakterizira ih zaigranost, izrazito visoki stupanj inteligencije i mogućnost savladavanja opsežnog vokabulara.

Ove se papige izrazito vežu za svog vlasnika, zahtjevaju dosta brige i pažnje, a ukoliko ih zanemarujete mogu promijeniti ponašanje, pa čak i postati agresivne. Agresivnost je češća kod mužjaka, naročito u periodu parenja.

Kako bi se prevenirale potencijalne loše osobine (destruktivno ponašanje, agresija ili dosada), treba im posvetiti dosta vremena i poticati ih na učenje, kako bi "iskoristili" njihovu inteligenciju.

Plavočele amazone možete naučiti govoriti, oponašati zvukove, ali i izvoditi različite trikove. Obožavaju se igrati, pa im u kavez obavezno trebate staviti različite igračke, ljestve ili prečke po kojima će se penjati.

Budući se radi o izrazito inteligentnim pticama, zahtjevaju mnogo više od vlasnika nego npr. pas ili mačka. Ove papige nisu za neiskusne vlasnike!

Iako imate mogućnost nabaviti jednu ovakvu papigu, mislim da je dva sata dnevno koje biste joj mogli posvetiti apsolutno premalo vremena. Osim toga, shvatila sam da bi Vam to bila prva ptica, stoga bi možda bolje bilo da za početak krenete s tigricom, jer ne traže toliko vremena (dovoljno im je u kavez staviti ogledalo s kojim će se ''družiti'' dok Vas nema), a i Vi ćete uz nju steći iskustvo u držanju papiga. Nakon tigrice možete pokušati s nimfom, a tek tada nabaviti veliku papigu i suočiti se s izazovom suživota s ovim predivnim ljubimcima.
A M A Z O N A 50492210
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: Re: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitimeuto sij 29, 2008 5:05 pm

Nadam se da si na tu mislila, lijepa je to papiga ja je još nigdje nisam vidjela za kupiti pa joj neznam cijenu ali ti si se sigurno već raspitala!
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: Re: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitimeuto sij 29, 2008 5:56 pm

ne mislim ju sad nabaviti jer imam nimfu a oni se bas i ne podnose ali jednom ću je sigurno nabaviti
lijepo da si stavila tekst lol!
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: Re: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitimeuto sij 29, 2008 6:01 pm

Eto trudim se koliko mogu!
[Vrh] Go down
Sponsored content





A M A Z O N A Empty
PostajNaslov: Re: A M A Z O N A   A M A Z O N A Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A M A Z O N A
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Pernati ljubimci :: Papige-
Forum(o)Bir: